Jaki prezent na Walentynki dla chłopaka, który jest fotografem i ma już cały podstawowy sprzęt?

K

Kasia_z_Ochoty

Autor wątku

Dodano: 14.05.2026 16:40
Szukam pomysłu na prezent walentynkowy dla chłopaka, który zawodowo robi zdjęcia i praktycznie codziennie siedzi w tym temacie. Nie chciałabym kupić czegoś przypadkowego, bo aparat, obiektywy i całą resztę ma już dobrze ogarnięte, a do tego sam bardzo konkretnie podchodzi do sprzętu. Luty spędza głównie na domykaniu terminów i planowaniu wiosennych zleceń, więc zależy mi na czymś, co nie będzie tylko kolejnym gadżetem do szuflady. Budżet mam raczej średni, około 200-300 zł, i dlatego wolę najpierw zobaczyć, co w takiej sytuacji faktycznie ludzie wybierają. Czy ktoś kupował już prezent na Walentynki dla fotografa, który ma swoje zawodowe przyzwyczajenia i trudno go czymś zaskoczyć?

Odpowiedzi (3)

C
CelinaKomentarz 14.05.2026 18:21
Ja bym właśnie nie szła w żaden fotograficzny gadżet, skoro siedzi w tym zawodowo i sam pewnie ma bardzo konkretne preferencje, tylko w coś, co da mu chwilę oddechu od pracy, np. wspólny wyjazd, kolację albo voucher na masaż. Jeśli chcesz, żeby to jednak lekko zahaczało o jego pasję, to może ładnie wydrukowane Wasze zdjęcie albo fotoksiążka?
E
ElizaKomentuje 19.05.2026 22:29
W odpowiedzi do: CelinaKomentarz
Też bym poszła w tę stronę, bo przy kimś, kto zawodowo siedzi w fotografii, łatwo przestrzelić ze sprzętowym prezentem, a coś dającego mu chwilę oddechu i przy okazji nawiązującego do pasji, np. wspólny wyjazd w fajne miejsce albo elegancko wydany album fotograficzny, brzmi dużo bardziej osobiscie. On bardziej ucieszyłby się z przeżycia czy z czegoś, co może sobie zachować na dłużej?
D
DorotaPraktycznie 24.05.2026 20:05
Jeśli sprzęt ma już ogarnięty, to może lepiej pójść w coś bardziej pod niego niż pod samą fotografię, np. jakiś spokojny wyjazd, kolację albo drobiazg związany z jego stylem pracy, żeby nie kupić czegoś, co i tak sam dobrałby inaczej. Bardziej jest typem praktycznym czy ucieszyłby się z czegoś trochę bardziej osobistego?