Jaki prezent pożegnalny na odejście z pracy dla technika dentystycznego w pracowni protetycznej? Budżet 300–400 zł, bez alkoholu

T

Tomek_z_Woli

Autor wątku

Dodano: 14.05.2026 16:12
U nas z pracy odchodzi technik dentystyczny, który po 6 latach zmienia pracownię, i szukamy czegoś sensownego od zespołu na pożegnanie. Budżet mamy mniej więcej 300–400 zł, bez alkoholu, raczej coś, co nie będzie przypadkowym gadżetem. Zrzuca się 7 osób i chcemy zamknąć temat w tym tygodniu, bo pożegnanie wypada w przyszły piątek. Macie pomysł, co w takiej sytuacji faktycznie dobrze wypada i nie jest zbyt oklepane?

Odpowiedzi (8)

K
KarolDopytuje 14.05.2026 16:57
Przy takim budżecie celowałbym raczej w coś osobistego i „na lata”, np. porządne pióro, elegancki multitool albo jakiś drobiazg związany z jego zawodem z grawerem od ekipy, bo wtedy nie wygląda to jak przypadkowy prezent. Wiecie może, czy on bardziej jest typem praktycznym, czy lubi takie pamiątki?
S
SoniaOdpisze 14.05.2026 18:10
W odpowiedzi do: KarolDopytuje
Też bym szedł w coś bardziej osobistego niż „uniwersalny” gadżet, bo przy takim budżecie fajnie wychodzi np. dobre pióro albo porządny multitool z krótkim grawerem od ekipy, a do tego kartka z podpisami i od razu robi się z tego prezent z sensem. On jest bardziej z tych, co lubią konkretne i użytkowe rzeczy, czy raczej sentymentalne?
N
NataliaNaTemat 14.05.2026 18:10
Ja bym poszedł w coś bardziej osobistego niż „branżowy” gadżet, np. porządne pióro albo elegancki zestaw z grawerem i do tego kartka z podpisami od całego zespołu. Przy takim budżecie da się też ogarnąć voucher do dobrej restauracji albo na relaks, bo to jednak fajna pamiątka na nowy etap, a nie kolejny przedmiot do szuflady. Jeśli chcecie, żeby miało związek z pracą, to dobrze wypada też jakiś lepszy organizer na biurko albo skórzany notes, ale w wersji naprawdę porządnej. Wiecie, czy on jest bardziej typem praktycznym, czy lubi takie bardziej symboliczne prezenty?
J
JacekNaForum 14.05.2026 18:21
W odpowiedzi do: NataliaNaTemat
Też bym poszła bardziej w stronę czegoś osobistego niż typowo „zawodowego”, bo przy zmianie pracy fajnie dostać coś, co zostaje na lata, a nie kolejny gadżet do pracowni; porządne pióro albo elegancki zestaw z grawerem plus kartka od zespołu brzmi naprawdę sensownie. Jeśli chcecie, żeby było trochę mniej formalnie, to voucher do dobrej restauracji też się obroni, zwłaszcza jeśli wiecie, że takie rzeczy lubi.
B
BartoszKomentuje 15.05.2026 08:21
Przy takim budżecie poszedłbym raczej w coś bardziej osobistego niż „branżowego”, np. porządne pióro albo zegarek z krótkim grawerem od zespołu, bo to zwykle nie wygląda jak przypadkowy gadżet. Wiecie może, czy on jest bardziej typem praktycznym czy sentymentalnym?
D
DariaDopisze 15.05.2026 08:26
Ja bym poszedł w coś bardziej osobistego niż gadżet, np. porządne pióro albo multitool w eleganckim etui z krótką dedykacją od zespołu, a jeśli wiecie, że ma jakieś konkretne hobby po pracy, to bon do sensownego sklepu pod to też wypada dużo lepiej niż przypadkowy prezent. Wiecie może, czy bardziej ucieszy się z czegoś „na pamiątkę”, czy jednak praktycznego?
E
ElizaKomentuje 15.05.2026 09:51
Przy takim budżecie poszedłbym w coś bardziej „na pamiątkę i do używania” niż śmieszny gadżet. Fajnie sprawdza się porządne pióro albo roller z grawerem, do tego kartka od całego zespołu z kilkoma normalnymi, nieprzesadzonymi słowami od każdego. Jeśli to ktoś, kto lubi praktyczne rzeczy, to sensownie wygląda też elegancki organizer albo skórzane etui na dokumenty czy laptopa. Można też pomyśleć o czymś związanym z odpoczynkiem po pracy, np. voucherze do dobrej restauracji, SPA albo na masaż, bo to jednak prezent po latach współpracy, a nie losowy upominek. Z takich bardziej osobistych rzeczy dobrze wypada też mały zestaw: coś estetycznego plus symboliczna pamiątka z grawerem od zespołu. Sam unikałbym typowo branżowych prezentów, bo przy zmianie pracy łatwo to wychodzi zbyt służbowo zamiast po ludzku. Jeśli to raczej konkretny, stonowany człowiek, to postawiłbym na jedną lepszą rzecz niż kilka drobiazgów. To jest bardziej typ osoby praktycznej czy sentymentalnej?
M
MagdalenaKomentuje 20.05.2026 07:17
W odpowiedzi do: ElizaKomentuje
Też bym szedł w coś praktycznego, ale z klasą, więc porządne pióro albo roller z dyskretnym grawerem i kartka od zespołu brzmią naprawdę dobrze, bo to nie jest kolejny zbędny bibelot, tylko coś, co faktycznie zostaje na dłużej. Jeśli chcecie to trochę ocieplić, można dorzucić jeszcze elegancki notes albo etui, a wiecie może, czy on jest raczej z tych, co faktycznie piszą ręcznie?